Особистість учня формується і розвивається під впливом багатьох факторів: об’єктивних і суб’єктивних, природних і суспільних, внутрішніх і зовнішніх, незалежних і залежних від волі і свідомості людей, які діють стихійно або на науковій основі відповідно до поставленої мети виховання. Наша школа ставить перед собою мету навчити дитину сполучати особисте із суспільним, вибудовувати поведінку, спрямовану на творення, на добро, уміти регулювати свою поведінку відповідно до вироблених в історико-культурному розвитку людини моральних норм життєдіяльності.
Протягом 2011-2012 н. р. головним завданням виховного процесу було: «Виховання і розвиток всебічно розвиненої особистості на засадах загальнолюдських ідеалів та моральних цінностей», яке здійснювалося через основні напрями виховання, а саме: ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, до людей, до природи, до мистецтва, до праці, до себе і через учнівське самоврядування.
Одним із основних напрямів виховного процесу школи є ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, яке покликане забезпечувати учнів знаннями про права та свободи громадян України, виховувати в них почуття відповідальності за свої вчинки. Правове виховання учнів початкових класів розпочинається з вивчення правил дорожнього руху. Питання ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави постійно обговорюється на класних виховних годинах «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину», «Ми-твої діти, Україно» і т.д.
Серед проведених заходів слід відмітити загально шкільні змагання з нагоди 69-річниці УПА, урочисту лінійку, присвячену до Дня збройних сил України , яку підготувала Скалівська О.М.. з учнями 9 класу, конкурсну програму до дня ЗСУ «Нумо. Хлопці!».
Головним завданням ціннісного ставлення до людей є гармонійний і всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя, формування моральних цінностей. Заслуговує на увагу робота з батьками класоводів Дідоводюк Г.М., Попович Т. В., Юречко Л.Л., та Ковальчук Л.В., тісний зв'язок вчителя з батьками дає свої результати, батьки часто відвідують школу, цікавляться успіхами дітей, допомагають вчителям. В школі було проведено ряд родинних свят: свято Букварика (Ковальчук Л.П.), свято Матері (Юречко Л.Л.). Напередодні Дня матері учнями старших класів (Скалівська О.М.) у нашій школі було проведено свято «Мати вишила мені квітами сорочку», на якому учні привітати своїх матерів зі святом, поцілувати натруджені руки, низенько вклонитися за їхні турботи та недоспані ночі.
Важливим напрямком виховання у школі є і ціннісне ставлення до мистецтва, яке прививає любов учнів до рідної мови, своєї землі, ближнього, поваги до національної символіки. У цьому напрямку ведеться постійна робота всім педагогічним колективом. Слід відзначити літературно-музичну композицію до дня української писемності «Не згине слово, вічне ж бо воно», підготовлену вчителями української мови та літератури (Гладун В.Л. та Шикеринець Г.В.). На святі зверталася увага на багатство мови, милозвучність; правильне й доречне використання різних лексичних груп.